Kurumsal Organizasyonlarımız
Hakkında Katılımcı Profili Ziyaretçi Profili
Hakkında Konsept
Jewex Souvenir Sağlıklı Yaşam Enerji Tıbbi Sempozyumu Karadeniz Ekonomi İşbirliği Kurultay ve Sergisi
Stand Hizmetleri Aksesuar Hizmetleri Host ve Hostes Hizmetleri Tercümanlık Hizmetleri Basın Hizmetleri
 
     
 

 

 

 

  Basında Küçük Menderes Süt Hayvancılığı Ürün ve Ekipmanları Fuarı  
 

 
 
       

 

                 
 
                 
 
 

Büyütmek için resimlere tıklayın

 
     
 

 
 

Basın Bülteni

 
     
 

TÜRKİYE'NİN TEK SÜT HAYVANCILIĞI İHTİSAS FUARI ÖDEMİŞ'DE YAPILACAK

Dünyanın en verimli ovalarından biri olan Küçük Menderes’te Türkiye’nin bir ilki gerçekleşecek. İzmir’in Ödemiş ilçesinde Küçük Menderes Süt Hayvancılığı Ürün ve Ekipmanları Fuarı yapılacak. Organizasyonu Gençiz Fuarcılık, Ödemiş Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Ödemiş Ticaret Odasının destekleriyle 14-17 Kasım 2018 tarihinde düzenleyecek. Gençiz Fuarcılık Genel Müdürü Osman Gençer sektördeki ürün ve hizmetleri süt üreticilerinin ayağına getireceklerini söyledi.

 SÜT ÜRETİCİLERİ İSTEDİ ONLAR YAPIYOR

Süt üreticilerinin bir hayali daha gerçeğe dönüşüyor. Küçük Menderes havzasındaki süt üreticilerinin yıllardır istediği ihtisas fuarı, Türkiye'nin en fazla süt üreten ilçesi Ödemiş’te düzenlenecek. Sütün kalitesinin yükseltilmesi, verimin arttırılması ve geniş yelpazede değerlendirilmesi için bölgeyi kapsayanKüçük Menderes Süt Hayvancılığı Ürün ve Ekipmanları Fuarıyapılacak.  Küçük Menderes havzasının süt ve süt ürünlerini bir dünya markası yapmak için kolları sıvayan bölgenin önde gelenleri adeta seferberlik ilan etti. Ödemiş ilçesindeki Küçük Menderes Süt Hayvancılığı Ürün ve Ekipmanları Fuarı Koordinasyon ve İstişare toplantısı büyük bir katılım ile gerçekleşti. Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Belediye Başkan Vekili İsmail Dadal, Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş, Meclis Başkanı İbrahim Surav, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Altıntaş, Köykoop İzmir Bölge Birliği Başkanı Neptün Soyer, Belediye ve Ticaret Odası Meclis Üyeleri, Gençiz Fuarcılık Genel Müdürü Osman Gençer ile sektörün önde gelen firma temsilcileri toplantıya katıldı.

DÜNYA MARKASI YAPACAĞIZ

Dünyada süt ürünleri üretim, tüketim ve ticaretinde artış trendinin devam ettiğini ve bundan Türkiye’nin daha fazla pay alması gerektiğini vurgulayan Gençiz Fuarcılık Genel Müdürü Osman Gençer, “Stratejik bir ürün olması nedeniyle süt ve süt ürünleri önemli fırsatlarsunan, ulusal ve uluslararası yatırımlar çeken bi rpazar haline dönüştü.Bu pazardan süt üreticimizin daha fazla faydalanmasını destekleyecek ihtisas fuarımızın düzenlenmesinde işbirliği yapan kişi ve kurumları bir gün tarih altın harflerle yazacak. Yeni ihtisas Fuarı kapsamında süt hayvanın tohumlanmasından başlayarak, bakımı, beslenmesi, süt kalitesinin arttırılması, sütünün alınması, depolanması ve geniş yelpazede değerlendirilmesi için en son teknolojiyi bölgemizdeki binlerce süt üreticimizin ayağına getireceğiz. Onların da üretiminden örnekleri fuar ziyaretçilerimizin beğenisine sunacağız” dedi.

FUAR, YENİ YATIRIMLARIN ANAHTARI

Küçük Menderes'in eşsiz lezzetlerine süt üreticilerinin gözü gibi baktığını, süt toplayan ve işleyen firmaların lezzet yelpazesindeki tüm süt ve süt ürünlerinin doğallığını özenle koruyarak Türkiye ile paylaştığını vurgulayan Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş, iş geliştirme ve yeni yatırım kararlarının Küçük Menderes Süt Hayvancılığı Ürün ve Ekipmanları Fuarı’nda verileceğini söyledi. Başkan Eriş, “Teknolojiyi kapılarına kadar taşıyacağımız bölgedeki süt üreticilerimiz, en yüksek kaliteye, en hesaplı ücretlerle, en kısa zamanda nasıl ulaşacaklarını öğrenecek. Kaynaklarımız verimli kullanılacak. Ürün yelpazemiz genişleyecek. Girişimcilerimiz yeni yatırımlar yapacak. Daha fazla istihdam sağlanacak. Bölge ve ülke ekonomimize katkı sağlayacağız” şeklinde konuştu.

YENİ FUAR ALANI YAPILIYOR

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem’in süt üreticileri ve süt sanayine verdiği önemi hatırlatan Başkan Vekili İsmail Dadal, “Küçük Menderes Süt Hayvancılığı Ürün ve Ekipmanları Fuarı’nın düzenleneceği fuar alanını yapıyoruz. Bu alan bir ticaret merkezi gibi çalışacak.İlçemiz ve havzamızdaki her kişi ve kuruluş bu organizasyonu önemsiyor ve destekliyor. Fuara ev sahipliği yapacağız. Küçük Menderes’in süt ve süt ürünlerini en verimli şekilde dünyaya taşıyacağız” dedi.

            FUAR FIRSATLAR DOĞURACAK

Fuar ile bölge süt hayvancılığının gücüne güç katılacağına dikkat çeken Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, süt üreticilerinin girdi maliyetlerinin düşürüleceğini, kalite ve katma değer yükselmesiyle kar kapılarının aralanacağını ifade etti. Ateşoğlu, “Fuar ile süt üreticilerimiz kendilerini geliştirecekler. Kalitelerini yükseltecekler. Yapacakları tanıtım ile cazibe merkezi olacaklar’ şeklinde konuştu.

            Küçük Menderes Süt Hayvancılığı Ürün ve Ekipmanları Fuarı 14-17 Kasım 2018’de Ödemiş Fuar Alanı’nda düzenleyecek. 4 gün süre ile süt üreticileri ve sektör paydaşları süt dünyasında yeni kapılar aralayacak.

 
 

web tasarım : ozgurce.com